URZĄD GMINY W KIKOLE

Aktualności

Opublikowano: poniedziałek, 14, marzec 2016 10:49
Ewa Warzyńska

makplus

Gminna Biblioteka Publiczna w Kikole w ubiegłym roku zakończyła wdrażanie systemu MAK+. MAK+ jest elektronicznym, zintegrowanym systemem bibliotecznym, stworzonym i rozwijanym przez Instytut Książki. System umożliwia tworzenie elektronicznego katalogu bibliotecznego, bazy użytkowników placówki, rejestrację wypożyczeń i udostępnień zasobów oraz prowadzenie statystyki bibliotecznej. Praca odbywa się poprzez przeglądarkę internetową. Dostęp do bazy dla użytkowników możliwy jest w systemie on line z dowolnego komputera podłączonego do sieci Internet.

Pod koniec roku 2015 rozpoczęliśmy elektroniczną ewidencję wypożyczeń. Dzięki temu zarejestrowani czytelnicy mają dostęp do swojego konta bibliotecznego za pośrednictwem Internetu. Mogą przeglądać katalog online, zamawiać i rezerwować książki. Mają również wgląd w aktualny stan wypożyczeń i termin zwrotu książek.

Katalog Biblioteki jest dostępny na stronie https://szukamksiążki.pl , na urządzeniach mobilnych typu iPhone i iPad oraz pracujących w systemie Android dzięki aplikacji „Czytelnik”.

Aby zostać czytelnikiem, należy:

Osoba pełnoletnia - przyjść osobiście z dowodem osobistym.

Osoba niepełnoletnia - przyjść z rodzicem lub opiekunem prawnym. Rodzic/opiekun powinien posiadać numer PESEL dziecka.

Zapraszamy.

E.W.

Kategoria: