URZĄD GMINY W KIKOLE

Aktualności

Opublikowano: piątek, 18, maj 2018 14:50
Super User

Nasza szkoła odpowiedziała na apel Wojewody Kujawsko – Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza, który zaprosił szkoły z terenu województwa kujawsko – pomorskiego do przygotowania listów do „Kapsuły czasu”.

Dnia 17.05.2018r. delegacja Szkoły Podstawowej w Kikole uczestniczyła w uroczystości posadzenia Dębu Niepodległości wraz z zakopaniem „Kapsuły czasu” pt. „Niepodległa - dla następnych pokoleń” przed Kujawsko – Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy. W kapsule czasu zostały umieszczone m.in. listy uczniów skierowane do przyszłych pokoleń Polaków z okazji jubileuszu Stulecia Odzyskania Nieodległości Rzeczypospolitej Polskiej, w kapsule został umieszczony list naszej uczennicy Julii Zarembskiej z kl. III b gimnazjum wraz z podpisami uczniów i nauczycieli. List ten stanowi głębokie przesłanie nas – współczesnych do nieznanych – przyszłych .

Mieliśmy możliwość również zwiedzenia Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Po skończonych uroczystościach Pan Wojewoda spotkał się z uczniami i nauczycielami w swoim gabinecie. To wspaniale wydarzenie dla uczennicy było niezapomnianym przeżyciem, a dla wszystkich ciekawą lekcją historii.

Małgorzata Rzepczyńska

Damian Koralewski

Kategoria: