URZĄD GMINY W KIKOLE

Aktualności

Opublikowano: piątek, 25, maj 2018 11:04
Super User

Wspólnym biesiadowaniem, śpiewem i tańcami zakończyła się wizyta lipnowskiego Klubu Seniora „Nawojka” w Środowiskowym Domu Samopomocy Koniczynka w Suminie.

W miniony czwartek Panie i Panowie z Klubu Seniora „Nawojka” działającego przy Miejskim Centrum Kulturalnym wystąpili przed uczestnikami ŚDS „Koniczynka”. Repertuar z jakim przyjechali był związany głównie z przypadającym w sobotę 26 maja Dniem Matki. Nie zabrakło również pieśni biesiadnych, ludowych, a nawet przyśpiewek z „przymrużeniem oka”. Uczestnicy ŚDS zrewanżowali się gościom prezentacją swojego repertuaru wokalnego.

Spotkanie było okazją do wyrażenia podziękowania dla Klubu Seniora za zorganizowanie zbiórki odzieży dla podopiecznych ośrodka. Na uroczystość został zaproszony Wójt Gminy Kikół Pan Józef Predenkiewicz, który oprócz wyrazów podziękowania dla gości i organizatorów przedstawił założenia II etapu budowy ścieżki edukacyjnej na terenie ŚDS „Koniczynka”. Budowa ścieżki będzie możliwa dzięki pozyskaniu 80% refundacji poniesionych kosztów z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

 

Tekst:Iwona Rempuszewska

Zdjęcia: ŚDS w Suminie

Kategoria: