URZĄD GMINY W KIKOLE

Aktualności

Opublikowano: środa, 30, maj 2018 07:28
Super User

ded0d43f607a3e2a36eed8deb9a6add0 XL

Fot. Aeroklub Włocławski

Urząd Marszałkowski zaprasza na coroczne Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Między 1 a 10 czerwca przygotowano mnóstwo wydarzeń i atrakcji w różnych częściach regionu. W programie m.in. Astrofestiwal, koncerty z udziałem gwiazd, międzypokoleniowe potańcówki i wiele więcej. Rozpoczynamy 1 czerwca nocnym pokazem balonów na placu za Urzędem Marszałkowskim w Toruniu.


- Święto Województwa obchodzimy na pamiątkę wizyt w Kujawsko-Pomorskiem patrona naszego regionu, świętego Jana Pawła II. Jak co roku zapraszamy do dobrej zabawy na festynach, piknikach i koncertach w różnych częściach województwa. To wypełnione atrakcjami wydarzenia, które łączą pokolenia ­- zaprasza marszałek województwa Piotr Całbecki.
Koncerty
Jedną z głównych atrakcji Święta Województwa jest plenerowy koncert „Pod Wspólnym Niebem” z udziałem gwiazd, który odbędzie się 2 czerwca na toruńskich Jordankach. Piosenki, których motywem przewodnim będzie niebo zaśpiewają między innymi Justyna Steczkowska, Stanisław Soyka, Natasza Urbańska, Skubas i Sławek Uniatowski. Dzień później (3 czerwca) na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej podczas koncertu „Wyspa kina” usłyszymy muzykę z filmów kręconych w regionie. Wystąpią między innymi Wojciech Waglewski, Sonia Bohosiewicz, Janusz Radek, Daria Zawiałow, Buslaw, Justyna Święc i Joanna Czajkowska-Zoń.
W toruńskim Centrum Kultury Dwór Artusa 6 czerwca odbędzie się impreza „Pory Roku Vivaldiego z Mistrzem” z udziałem Orkiestry Kameralnej „Capella Bydgostiensis”, skrzypka Jana Staniendy oraz uczniów szkół muzycznych. Tego samego dnia w Amfiteatrze Opery Nova w Bydgoszczy zaplanowano koncert plenerowy „Operowe rendez-vous” w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Opery Nova pod batutą Macieja Figasa i Piotra Wajraka.
Po uroczystej mszy świętej w intencji regionu i jego mieszkańców, która odbędzie się 7 czerwca w Bazylice św. Wincentego a Paulo odbędzie koncert „Quo Vadis Domine” pod batutą Piotra Rubika, z najpopularniejszymi pieśniami z oratoriów i innych dzieł kompozytora. Wystąpią między innymi Mateusz Ziółko, Marta Moszczyńska i Zofia Nowakowska.
Astrofestiwal
Na kolejną odsłonę Astrofestiwalu, czyli spotkania z kujawsko-pomorskim niebem zapraszamy 9 czerwca do Grudziądza. Na Błoniach Nadwiślańskich wystąpi zespół Feel. Wspólnie ruszymy w kosmiczną podróż podczas muzycznego show „Voices of the Cosmos”, a także multimedialnej prezentacji „Wyprawa na Marsa” poświęconej Czerwonej Planecie. Swój pokaz zaprezentuje również Kosmiczny Teatr Ognia.
Potańcówki międzypokoleniowe
W programie wydarzeń znalazły się także plenerowe potańcówki, których poprzednie edycje cieszyły się sporym zainteresowaniem starszych i młodszych. Na rynku starego miasta w Chełmnie 8 czerwca wystąpią między innymi Anita Lipnicka i Majka Jeżowska. We Włocławku 9 czerwca przez miasto przejdzie Wielka Parada Orkiestr Dętych Województwa, a na starym rynku zagrają Natalia Kukulska, L.U.C i Rebel Babel, którym towarzyszyć będą Abradab i Karolina Czarnecka. Kolejny raz spotkamy się 10 czerwca w inowrocławskiej muszli koncertowej przy Parku Solankowym. Wystąpi Krystyna Prońko. We wszystkich trzech miastach swoje taneczne show zaprezentuje para Jan Kliment i Lenka Klimentowa – znana z programu telewizyjnego „Taniec z gwiazdami”.
Pokaz balonów, Bajkowa Bydgoszcz i inne wydarzenia
To nie wszystkie wydarzenia, które zaplanowaliśmy w ramach naszego święta. Nocny Pokaz Balonów przy akompaniamencie muzycznym przez CKK Jordanki w Toruniu to propozycja na 1 czerwca. W obchody wpisuje się także Michayland czyli festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 2 czerwca w parku na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu.
Zapraszamy także na kolejną edycję festynu rodzinnego „Bajkowa Bydgoszcz”, która odbędzie się 3 czerwca na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej. W programie wydarzenia, organizowanego wspólnie z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy oraz fundacją „Rozwój UTP” znalazły się między innymi tradycyjna parada uczestników w bajkowych strojach, liczne zabawy, konkursy, emisje bajek, warsztaty naukowe oraz występy artystyczne.
Wśród innych atrakcji Święta Województwa są także między inny turniej koszykówki pod gołym niebem w Bydgoszczy (2 czerwca) i Toruniu (9-10 czerwca), XV Koncert Kompozytorski „Pięciolinia dla Papieża” w Dworze Artusa w Toruniu (5 czerwca), a także przemierzający region mobilny mural „Piękno jest tu”, przygotowany przez Galerię Rusz, który będzie można własnoręcznie ozdobić w ośmiu miastach województwa.

źródło: Biuro Prasowe Urzędu Wojewódzkiego

Kategoria: