URZĄD GMINY W KIKOLE

Aktualności

Opublikowano: czwartek, 14, czerwiec 2018 12:18
Super User

. KONKURSOWY ZAWRÓT GŁOWY

 • 19 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Woli odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „Ortograficzna Korrida - Chwyć byki za rogi”. Konkurs skierowany był do uczniów klas II – VII szkoły podstawowej i polegał na napisaniu dyktanda w języku polskim w dwóch kategoriach wiekowych. W konkursie wzięło udział 23 uczniów ze szkół podstawowych z Ciełuchowa, Kikoła, Zajeziorza i Woli.
 • 10 maja 2018r. odbył się konkurs kaligraficzny pt. ,,Irena Sendlerowa - przyjaciółka dzieci'' propagujący ideę pięknego pisania oraz promujący wizerunek osoby, która z największym poświęceniem działała na rzecz ratowania drugiego człowieka.
  W konkursie wzięło udział 30 dzieci z klas I-III ze szkół podstawowych gminy Kikół tj. z Kikoła, Zajeziorza i Woli.
 • W dniu 7.06.2018r. r. w Szkole Podstawowej im Ireny Sendlerowej w Woli odbyła się VII edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Bankowości pod patronatem Kujawskiego Banku Spółdzielczego w Aleksandrowie Kujawskim. W konkursie wzięły udział trzyosobowe zespoły ze wszystkich szkół podstawowych gminy Kikół: Ciełuchowa, Kikoła, Zajeziorza i Woli. Uczestnicy wykazali się wiedzą z zakresu: terminologii bankowej, znajomości języka angielskiego w bankowości, obliczania odsetek, rat kredytowych, kapitalizacji odsetek przy różnych formach lokat oraz umiejętnościami plastycznymi. Zwycięzcami zostali: Ewelina Wójcik ze szkoły w Woli, Malwina Ziółkowska z Kikoła i Piotr Wiśniewski z Ciełuchowa.

2. PIKNIK RODZINNY pod hasłem „Dzień Regionów”

26 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Woli odbył się piknik rodzinny pod hasłem Dzień Regionów Polski. Uczniowie z każdej klasy prezentowali jeden region Polski. Po prezentacji odbyła się loteria fantowa, ognisko i rozgrywki sportowe.

3. RUSZAMY W POLSKĘ – WYCIECZKI

 • 23 marca 2018 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ireny Lendlerowej w Woli uczestniczyli w wyjeździe do Bydgoszczy, aby zobaczyć wystawę budowli z klocków LEGO. Mogliśmy zobaczyć 11- metrowy samolot Prezydenta USA, zbudowany z miliona klocków. Eksponaty z klocków prezentują postacie, miejsca, a także wydarzenia z bajek i filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektury- zabytkowe i współczesne. Organizator wystawy stworzył również miejsce do zabaw klockami LEGO dla dzieci w każdym wieku.
 • 23 kwietnia 2018r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Woli uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w ramach projektu „Edukacja społeczności obszarów chronionych województwa kujawsko-pomorskiego. Lubię tu być… na zielonym!”, które odbyły się w Kowalu na terenie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Zajęcia ekologiczne odbywały się w salach wykładowych oraz na terenie ośrodka przyrodniczego.
 • W dniach 16-18 maja 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. I. Sendlerowej w Woli wzięli udział w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Główne założenia programowe wycieczki zakładały poznawanie przez dzieci środowiska przyrodniczego naszego kraju, jego tradycji i historii oraz zabytków kultury a także podnoszenie sprawności fizycznej i upowszechnianie form aktywnego wypoczynku. Wycieczka dostarczyła uczniom wielu wrażeń i można ją uznać za udaną.
 • 7 czerwca 2018r. uczniowie z grup 0-II odbyli wycieczkę do Płocka. Dzieci obejrzały sztukę teatralną ,, Pchła Szachrajka’’ oraz zwiedziły Miejski Ogród Zoologiczny.
 • W dniach 7-8 czerwca 2018r. uczniowie klasy III uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.       W programie wycieczki znalazły się miejsca i zabytki stolicy. Kulminacyjnym punktem wycieczki było odwiedzenie grobu patronki szkoły Ireny Sendlerowej, gdzie uczniowie złożyli kwiaty.

4. NA SPORTOWO

 

 • 5 maja 2018r. grupa uczniów SP w Woli wraz z opiekunami udała się do Płocka na mecz Ekstraklasy: Wisła Płock-Lech Poznań. Chociaż mecz zakończył się remisem 0:0 to spędziliśmy wspaniale sobotni wieczór .
 • 16 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Woli odbył się V Gminny Turniej Warcabowo- Szachowy dla szkół podstawowych Gminy Kikół. Do turnieju przystąpiły cztery szkoły: Szkoła Podstawowa w Woli, Kikole, Ciełuchowie i Zajeziorzu. Na etapie szkolnym wzięło udział 150 osób. Na etap gminny przyjechało 16 osób- po cztery z każdej ze szkół.

5. ZJAZDY SZKÓŁ SENDLEROWSKICH

 • W związku z trwającym Rokiem Ireny Sendlerowej, w całym kraju organizowanych jest wiele przedsięwzięć upamiętniających postać tej wybitnej Polki. Jednym z nich był I Regionalny Zjazd Szkół i Placówek Sendlerowskich, który odbył się 18 maja 2018r w Szkole Podstawowej nr 58 im. Ireny Sendlerowej w Bydgoszczy. Wśród uczestników tego spotkania nie mogło zabraknąć Szkoły Podstawowej w Woli, noszącej imię „matki dzieci Holokaustu”. Naszą placówkę reprezentowała delegacja złożona z pani dyrektor – Elżbiety Kiełkowskiej, pocztu sztandarowego oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem.
 • Z kolei w dniach 8-10 czerwca 2018r. reprezentacja uczniów Szkoły Podstawowej im. I.Sendlerowej w Woli wraz z dyrekcją Elżbietą Kiełkowską wzięła udział w       IV Międzynarodowym Zjeździe Szkół i Placówek noszących imię Ireny Sendlerowej odbywającym się w Gdańsku. Oprócz przedstawicieli placówek edukacyjnych z całego świata do Gdańska przyjechali Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, córka Ireny Lendlerowej Janina Zgrzembska oraz gość specjalny pisarka Relli Robinson z Izraela, która jako jedyna z rodziny przeżyła getto warszawskie.
Kategoria: