URZĄD GMINY W KIKOLE

Aktualności

Opublikowano: piątek, 03, sierpień 2018 13:50
Super User

28 lipca 2018 roku nad brzegiem kikolskiego jeziora, odbył się Sportowy Weekend w Kikole. Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury Gminy Kikół wraz z partnerami: Gminą Kikół, LGD Gmin Dobrzyńskich Region Południe, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kikole, KSR „Ogończyk” Kikół oraz OSP w Kikole.

Sportowy Weekend w Kikole współfinansowano ze środków PROW 2014 – 20120 – KSOW. IV Bieg Kikolski wsparli również: Energa, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie oraz „MAR-DAR” Mariusz Tompalski.
W godzinach przedpołudniowych rozpoczął się Turniej Siatkówki Plażowej, który rozgrywany był w kategorii kobiet i mężczyzn. Podczas Sportowego Weekendu w Kikole można było wziąć udział w IV Biegu Kikolskim na trzech dystansach: 300 m, 1 200 m i 5 000 m. Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji, m.in. dmuchany plac zabaw dla dzieci, stoiska handlowe i gastronomiczne, pływanie łódką po jeziorze, a także liczne konkursy i quizy z nagrodami.
Na scenie jako pierwsza wystąpiła kapela regionalna „Chłopaki do wzięcia” 
w dobrze znanym repertuarze ludowym. 
Po potwierdzeniu udziału zawodników w biegu i zabezpieczeniu trasy przez Policję oraz OSP w Kikole, rozpoczęły się starty w IV Biegu Kikolskim.
Uczestnicy zmagali się z wysoką temperaturą oraz dystansem. Na odcinku 5 km OSP przygotowało dwie kurtyny wodne dla ochłody. Po trudach wszystkich zawodników, na podium znaleźli się:
Na dystansie 300 m dla dzieci w kategorii dziewczęta:
I – Joanna Lisiecka, II – Mini;
Na dystansie 300 m dla dzieci w kategorii chłopcy:
I – Nikodem Żurański, II – Aleksander Bartosz, III – Radosław Bartosz.
Na dystansie 1,2 km w kategorii kobiety:
I – Agata Fuminkowska, II – Joanna Fuminkowska i Agnieszka Bartosz, III – Anna Wiśniewska.
Na dystansie 1,2 km w kategorii mężczyźni:
I – Krystian Górski, II – Jakub Kalinowski, III – Kacper Górski.
Na dystansie 5 km w kategorii kobiety:
I – Mariola Bartosz, II – Roksana Borowicz, III – Aleksandra Kalinowska.
Na dystansie 5 km w kategorii mężczyźni:
I – Łukasz Karczewski, II – Adrian Kamiński, III – Marcin Karczewski.
Po biegach przeprowadzono quiz wiedzy z inwestycji zrealizowanej 
z PROW na lata 2014 – 2020 na terenie Gminy Kikół oraz konkurs ekologiczny. Na kikolskiej plenerowej wystąpił Zespół „COSMO” oraz Dawid Smoliński. Zabawę taneczną do północy poprowadził Zespół Rytmix.
Kategoria: